Bilgi ve Sipariş
siparis@gucpa.com.tr
Müşteri Hizmetleri
+90 332 345 45 90
USD :
EUR :
Tarihçe

  1. 23 Aralık 1996 tarihinde; GÜÇPA’nın temeli olan Güçlü Plastik LTD. ŞTİ. imalat ve pazarlama firması olarak kurulmuş ve KONYA / Karatay sanayi sitesinde 150 m2 alanda faaliyetine başlamıştır.
  2. Ocak 1998 tarihinden itibaren Güçlü Plastik, hem kendi ürettiği ürünler ve hem de al-sat yapılan ürünlerin çeşitliliğini artırmış, ülke genelinde sıcak satışa başlamıştır.
  3. Aralık 2001 tarihinden itibaren Güçlü Plastik, 1nci Organize Sanayi Bölgesinde 1000 m2 yeni fabrika sahasına  taşınmıştır.
  4. Her geçen gün ürün gamı ve pazar ağı genişleyen Güçlü Plastik, 2005 yılı içerisinde üretim ve satışın ayrılması gerekliliğine karar vermiş ve böylelikle  02 Şubat 2006 tarihinde ‘’GÜÇPA‘’ doğmuştur.
  5. 02 Şubat 2006 tarihinden itibaren, GÜÇPA , Güçlü Plastik markalı ürünler ve o tarihe kadar Güçlü Plastik bünyesine dahil edilmiş olan markaların satış ve pazarlamasını yapmak maksadıyla kurulmuştur.
  6. GÜÇPA, satış ve pazarlama faaliyetlerine 2006 yılında KONYA / Makparsan Sanayi Sitesinde 1000 m2 kapalı alanda başlamış, Güçlü Plastik ise 1nci Organize Sanayi Bölgesi’nde kalarak ürün gamını sadeleştirmeye ve üretim alanında uzmanlaşmaya giderek,üretici bir firma yapısına kavuşmuştur.
  7. GÜÇPA sektöründe lider ve öncü kuruluşlar ile iş ortaklıklarını artırmış, bölge bayilikleri ve distribütörlükler almaya devam etmiş sıcak satıştan soğuk satışa geçilmiş ve 21 Temmuz 2007 tarihinde,  halen faaliyetlerini sürdürdüğü Büsan Özel Sanayi Bölgesi’ ndeki 3000 m2 kapalı alanı olan kendi binasına taşınmıştır.
  8. 2010 yılına gelindiğinde: kurumsallaşma faaliyetlerine hız vermek ve şirket bünyesini çağın ihtiyaçlarına uygun şekilde yapılandırmak maksadıyla, kullandığı program alt yapısını değiştirmiş,personel yapılanmasına gitmiş, bünyesine yeni satış ve pazarlama elemanları ilave ederek, hizmet kalitesiyle sektöründe bir adım öne çıkmış ve yoluna devam etmektedir.
  9. Aynı ortaklık yapısına haiz şirketlerin yönetim ve idari yapılarının da bir araya toplanması maksadıyla;  aynı yıl içerisinde Güçlü Plastik de, Büsan Özel Organize Sanayi Bölgesine taşınmış ve 2000 m2 kapalı alanda faaliyetlerini sürdürmektedir.
  10. Bayiliklerini, iş ortaklarını ve çalışanlarını büyük bir ailenin parçası olarak gören firmamız, hız kesmeden, işinden kazandığını işine yatırarak; sürekli gelişmeyi, öğrenmeyi ve büyümeyi hedefleyerek, hizmetlerine bugün olduğu gibi gelecekte de devam edecektir.